Dzieci uwielbiają doświadczenia.

Ciekawość świata, badanie zjawisk, eksperymentowanie, któż tego nie doświadczył. Nasze przedszkolaki też mają okazję odkrywać szereg zjawisk i samodzielnie przeprowadzać naukowe eksperymenty. W miesiącu październiku i listopadzie rozmawialiśmy o roli wody w przyrodzie i codziennym życiu. Dzieci doskonale wiedzą, że odgrywa ona bardzo ważną rolę i bez niej trudno jest żyć. Postanowiliśmy sprawdzić właściwości wody na różne sposoby i w różnych eksperymentach. Było topienie lodu, rozpuszczanie szeregu substancji w wodzie, tworzenie baniek mydlanych czy przygotowywanie cieczy nienewtonowskiej. Przeprowadzanie eksperymentów to doskonała zabawa i oczywiście nauka. A my w kwestii doświadczeń nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

This entry was posted on Grudzień 3, 2017. Bookmark the permalink.