Przedszkolaki z Przeczy dla Niepodległej

Kto Ty jesteś? Na to pytanie w stulecie odzyskania niepodległości odpowiadały przedszkolaki z Przedszkola Publicznego z Przeczy, które przez cały tydzień poprzedzający 11 listopada Święto Niepodległości poznawały dzieje naszej wspaniałej ojczyzny. Dzieci odbyły wirtualną podróż po najważniejszych miejscach i miastach w Polsce. Przedszkolaki poznały wybitnych Polaków, którzy zapisali się na kartach historii kraju i świata, nauczyły się wiersza Władysława Bełzy „ Kto Ty jesteś? Polak Mały, uczyły się o polskich symbolach narodowych. Swoją wiedzę wykorzystały w praktyce do wykonania flagi i godła Polski.

Nasze przedszkole przyłączyło się też do akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola odśpiewali Hymn naszego kraju. W naszym przedszkolu uczymy dzieci jak ważne jest pielęgnowanie tradycji, znajomość historii kraju i krzewienie tożsamości narodowej, by zawsze i wszędzie czuli się dumnymi Polakami.

This entry was posted on listopad 11, 2018. Bookmark the permalink.