NA SZLAKU KÓŁ OLIMPIJSKICH

Miesiąc lipiec to nie tylko czas wakacji, ale czas super zabawy i nauki w naszym przedszkolu. Przedstawiamy zdjęcia z ostatnich trzech tygodni realizowanej tematyki „Na szlaku kół olimpijskich”.
W drugim tygodniu wakacji dzieci zwiedzały Azję, zapoznały się z jej mapą, zwierzętami oraz ludnością. Stworzyły charakterystyczne czapki oraz wachlarze, nauczyły się piosenki o „Wielkich Chinach”. Azja na fladze olimpijskiej jest oznaczona kolorem żółtym, dlatego jednego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na żółto, był to „Dzień żółtego”.
Kolejny tydzień zaprosił dzieci do Afryki. W tych dniach dzieci miały okazje poszerzyć swoje wiadomości na temat krajobrazu tego kontynentu, dowiedzieli się również jak żyją dzieci z tamtych rejonów. Przedszkolaki stworzyły własnoręcznie mapę Afryki, malując ją dłońmi. To była świetna zabawa! Afryka na fladze olimpijskiej ma kolor czarny. Nawiązując do kolorystyki, dzieci zapoznały się z „Czarną książką kolorów”, która pozwoliła im zrozumieć jak „widzą” kolory niewidome osoby. Zachęcamy do zapoznania się z tą literaturą.
Czwarty tydzień to podróże po Australii. Przedszkolaki zapoznały się z najbardziej charakterystycznymi zwierzętami tego kontynentu, dowiedziały się jak wyglądają rdzenni mieszkańcy i gdzie na mapie leży Australia. Jednego dnia, który nosił nazwę „Dzień zielonego”, dzieci miały okazję malować stopami naszą Planetę Ziemię.
Każdego tygodnia dzieci poznawały piosenkę o danym kontynencie.

Wybrana tematyka miesiąca pozwala na wiele różnych aktywności, które malują uśmiech na twarzach dzieci. Przed nami został jeszcze ostatni tydzień, który będzie równie ciekawy jak pozostałe. Zapraszamy do galerii.

This entry was posted on lipiec 23, 2021. Bookmark the permalink.