PROGRAMOWANIE W PRZEDSZKOLU

Ciekawy dzień z programowania za nami.
Dnia 13 maja w progach naszego przedszkola z samego rana zawitali do nas mili goście ze wspaniałymi przedmiotami: klockami lego, komputerami i robotami. Każdy przedszkolak miał okazję stworzyć własnego robota i zaprogramować go przy pomocy komputera. Czy to trudne? Oczywiście, że nie! Wystarczyło tylko trochę współpracy, odpowiedniego sprzętu  i kilku dłuższych chwil, a w sali pojawiły się pierwsze własnoręcznie zbudowane wiatraczki oraz samochody sportowe. Roboty te były wprawiane w ruch za pomocą specjalnego programu, który dzieci z łatwością opanowały. Zajęcia z programowania to świetna okazja do rozwijania wielu umiejętności takich jak: logiczne myślenie, orientacja w przestrzeni, koncentracja i cierpliwość. 
This entry was posted on maj 25, 2022. Bookmark the permalink.