LUTY I MARZEC W PRZEDSZKOLU W PRZECZY

Ostatnie dwa miesiące minęły w przedszkolu w Przeczy bardzo szybko.
W tym czasie dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Zacznijmy od początku. Luty to czas zabaw karnawałowych. Miała ona miejsce również w Przeczy. Dzieci przebrały się w ulubione postaci z bajek i aktywnie uczestniczyły w organizowanych zabawach. W walentynki każdy przedszkolak znalazł w swojej półce tajemniczą walentynkę, był również czas na wspólne tańce i gry. Pod koniec lutego odbył się Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o dinozaurach, a ochotnicy mogli się przebrać za ulubionego dinozaura.

Marzec minął pod hasłem „WIOSNA”. Wszystkie dzieci wspólnie odliczały dni do Pierwszego Dnia Wiosny, przyglądały się pogodzie i notowały obserwacje w kalendarzu pogody, szykowały wiosenną dekorację przedszkola. W przedszkolu w Przeczy Panią Wiosnę witano dwa razy. Dnia 20 marca wyruszono w obchód po okolicy z kolorowymi gałązkami oraz Marzanną. Dnia 21 marca wzięto udział w pieszej wycieczce do lasu w poszukiwaniu oznak wiosny. Słoneczna pogoda pozwoliła na prace porządkowe w ogródku przedszkolnym. Dzieci samodzielnie posiały kwiaty i warzywa.

This entry was posted on kwiecień 2, 2023. Bookmark the permalink.