Pyszne jedzenie dla naszych łasuchów

Pra­wi­dło­we ży­wie­nie dzie­ci i przeciwdziałanie otyłości wśród nich to prio­ry­tet
Nie od dziś wiadomo, że jedzą nie tylko usta ale także oczy. Zachętą do jedzenia są przygotowywane kanapki przypominające kotki, uśmiechnięte buzie, zabawne myszki i wiele innych propozycji, które bardzo podobają się dzieciom. Nasze przedszkolaki mają też okazje przygotowywać sobie kanapki z tymi dodatkami, na które mają w danej chwili ochotę bo przecież samodzielnie przygotowany posiłek smakuje o wiele lepiej niż podany na gotowo.

Dbamy o mocne kości.

W ramach akcji „Zdrowy Przedszkolak” nasze dzieci dbając o zdrowe i mocne kości, przygotowywały samodzielnie zdrowe i smaczne napoje mleczne. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że najważniejszym budulcem kości jest wapń, który znaleźć można przede wszystkim w nabiale. Stąd na bazie naturalnego jogurtu tworzyły własne jedyne w swoim rodzaju napoje. Używaliśmy płatków owsianych, różnych rodzajów owoców, miodu w proporcjach według własnego uznania i upodobań.