SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZECZY Z HISTORIĄ TECHNIKI I TVP3 Z OPOLA.

Nierzadko zastanawiamy się czy radio ma duszę? Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Przeczy wiedzą już, że tak, trzeba tylko przenieść się w przeszłość i obejrzeć radioodbiorniki z dawnych lat. Dzięki pasji i zamiłowaniu do dawnych technologii mieszkańca Przeczy, Pana Włodzimierza Szwajcowskiego dzieci miały okazję odwiedzić lokalne muzeum „Stara Szopa”, w którym naprawiane są radia lampowe. Przedszkolaki poznały budowę takich odbiorników, miały okazję obejrzeć odnowiony radioodbiornik i posłuchać wiersza Juliana Tuwima pt: „Lokomotywa” puszczonego na gramofonie. Spotkanie dzieci z historią
i techniką odbywało się pod czujnym okiem kamery i reporterów Telewizji Polskiej Oddziału z Opola. Było to wielkie wydarzenie dla przedszkolaków, które tym samym stały się bohaterami reportażu z cyklu „ Ludzie, sprawy, historie”. Dzieci zachowały się jak prawdziwi profesjonaliści, w ogóle nie czuły tremy pomimo, że każdy ich gest śledziła kamera a każde wypowiedziane słowo nagrywał wielki mikrofon.

Odcinek z Przedszkolakami i Panem Włodzimierzem Szwajcowskim emitowany będzie 4 kwietnia o godz. 19.10 w reportażu magazynu „ Ludzie, sprawy, historie” na kanale TVP3 Opole.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu i odwiedzenia tak unikatowego muzeum jakim jest „ Stara Szopa” w Przeczy, bo warto.

This entry was posted on marzec 24, 2019. Bookmark the permalink.