Z chemią za pan brat

Z chemią za pan brat, czyli warsztaty chemiczne
w Przedszkolu Publicznym w Przeczy

21 marca 2019r. w kalendarzu zmieniła się pora roku a nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwe laboratorium chemiczne i to nie za sprawą długo wyczekiwanej pani wiosny, ale dzięki Pani Darii, która przybliżyła dzieciom świat nauki. Zacznijmy od tego, że jak na prawdziwych naukowców przystało, przedszkolaki musiały założyć laboratoryjne fartuchy i ochronne okulary. Potem zajęły miejsca przy stolikach, by rozpocząć mieszanie i przelewanie substancji o różnych barwach i gęstościach. Nie należało to do łatwych czynności, ponieważ dzieci używały do tego specjalistycznych, laboratoryjnych naczyń- cylindrów i pipet. Końcowe zadanie polegało na przelaniu cieczy do probówek, które każdy mały naukowiec mógł zabrać do domu. Pani Daria wszystkim dzieciom wręczyła pamiątkowe dyplomy z tytułem „Małego chemika”. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zadowolone i z niecierpliwością wyczekują już następnych warsztatów, które odbędą się w maju. Wtedy przygotowywać będą niespodzianki dla swoich mam i tatusiów, ale o tym w następnym artykule.

This entry was posted on marzec 29, 2019. Bookmark the permalink.