Nasze przedszkole realizuje programy profilaktyczne

W tym roku szkolnym nasze przedszkole realizuje program „Mamo, Tato wolę wodę” składający się z szeregu doświadczeń zebranych w trzech głównych przygodach. Podczas zajęć dzieci poznają zalety bycia Eko, zjawisk zachodzących w przyrodzie czy zjawisk fizycznych. Każde zajęcia są udokumentowane a przedszkole zbiera punkty, które można wymienić na nagrody.

Kolejnym programem jest „ Zdrowo i sportowo”, w którym rodzice mogą zapoznać się z artykułami na tematy związanymi z dziećmi, ich rozwojem i wpływem czynników zewnętrznych na ich zdrowie. W tym tygodniu można przeczytać o „Zdrowych zębach u dzieci”. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

Kolejnym programem jest „Dzieci uczą dorosłych”, w czasie zajęć dzieci poznają znaczenie słów, które trudno jest jednoznacznie wytłumaczyć, jak patriotyzm, pomoc innym, empatia a ponadto wykonują zadania, które zabierają do domu i zapoznają z nimi swoich rodziców. Bardzo fajna zabawa dla dzieci i dorosłych.

This entry was posted on grudzień 11, 2019. Bookmark the permalink.