Szkoła do hymnu

10 listopada dzieci z Przedszkola Publicznego w Przeczy brały udział w akcji zorganizowanej
i ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „ Szkoła do hymnu”. W tym dniu o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy nasz hymn. Trzeba dodać, że przedszkolaki doskonale znają 4 jego zwrotki a znajomość symboli narodowych nie stanowi dla naszych dzieci żadnej trudności.

Dzieci wykonały też pracę plastyczną – „Mój kraj Polska” oraz projekt w języku angielskim dotyczącym miejsca zamieszkania i charakterystycznych miejsc w Polsce.

Od zeszłego roku nasze przedszkole uczestniczy w programie „Dzieci uczą dorosłych” i w związku z obchodami Święta Niepodległości dzieci miały za zadanie nauczyć rodziców nie tylko całego hymnu ale również pokolorować obrazek o przygotowaniach do obchodów tego święta w ich własnych domach. Każdy przedszkolak z Przeczy wie jak być Dumnym Małym Polakiem.

This entry was posted on listopad 14, 2020. Bookmark the permalink.